...i nie kończy...

Książka artystyczna ma wieloletnią tradycję i jest także świetnym sposobem edukowania młodych twórców dającym im szerokie pole kreacji. Działania takie uczą dzieci świadomego korzystania z szerokiego spektrum technik i metod plastycznych, a także pozwalają oswoić je z różnymi, często niekonwencjonalnymi materiałami. Jednocześnie uczą twórczego i kreatywnego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zaproponowali temat przewodni konkursu – Podróże „Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca.

Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły na początku kwietnia zgodnie z sugestią organizatora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Wł Jagiełły wykonało prace przestrzenne KSIĄŻKI ARTYSTYCZNE wykorzystując różnorodne materiały i  formułę konkursu. Wyniki już  wkrótce zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły i facebook - u. Czekamy do 7.06.2019. Przygotowaliśmy również wystawę i plakat dla naszych uczniów KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA W OCZACH DZIECI, a  aranżację całości wykonali: Jowita Kudaj kl. III d, Julia Pawelec III b, Damian Grzelewski III a, Daniel Cieślik 7 A i Edyta Skrzydlak 3 B.