7 września odbyła się już 8 edycja Narodowego Czytania. Jest to ogólnopolska akcja czytelnicza pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku do wspólnego odczytania kapituła wybrała 8 nowel, od romantyzmu do XX wieku. Wśród autorów znaleźli się między innymi: H. Sienkiewicz, B. Prus, E. Orzeszkowa, M. Konopnicka czy B. Schultz. Nasi uczniowie z klasy Vb przygotowali fragmenty ukochanej przez Polaków "Katarynki", lektury właśnie dla klasy piątej. Ala, Klaudia, Amelka, Marta, Wiktoria, Filip i Janek odczytali nowelę Prusa zebranym w Galerii Ogród Sztuki gościom. Wiktor i Julka stworzyli żywy obraz pana Tomasza i niewidomej dziewczynki, ubogacając tym występ. W tle słyszeliśmy dźwięki katarynki, tak charakterystyczne dla XIX-wiecznej scenerii Warszawy, a dziś będące już folklorem.

W Konstantynowie Łódzkim akcję organizuje Biblioteka Miejska przy współpracy Urzędu Miasta i MOK-u. Uczniowie z Vb pięknie wpisali się w tradycję Narodowego Czytania i godnie, z dumą reprezentowali swoją ukochaną szkołę.