...serdecznie dziękujemy...

Dumą naszej szkoły jest kształcenie w uczniach potrzeby uczenia się języka angielskiego, tak niezbędnego w dzisiejszym świecie. Robimy to na wiele sposobów, zwiększając ilość godzin języka w klasach młodszych, tworząc oddział dwujęzyczny, współpracując z Bazą Lotnictwa Amerykańskiego w Łasku, czy ucząc tradycji typowych dla krajów anglosaskich.

31 października na lekcjach języka angielskiego w naszej szkole odbyły się lekcje kulturowe dotyczące święta „Halloween”. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały niesamowite dekoracje halloweenowe, które wspaniale oddały nastrój tego dnia, co możecie podziwiać na załączonych fotografiach.

W tym dniu nie mogło również zabraknąć halloweenowych dyni tzw. „jack-o-lanterns”, które są głównym symbolem tego święta i zostały oczywiście zrobione własnoręcznie przez uczniów klas IV-VIII.

Nie zabrakło też typowych zabaw halloweenowych czyli „apple- bobbing” (łowienie jabłek z wody) oraz  „apple-on-string”,  (jedzenie jabłka wiszącego na sznurku). Konkurencję ‘apple-on -string” wygrał uczeń klasy VIB Daniel, II miejsce  zajęła uczennica klasy  VB Łucja, a III miejsce uczeń klasy VIIA Dawid. Gratulujemy!!!

Nasi uczniowie przygotowali na ten dzień piękne przebrania i licznie brali udział w malowaniu twarzy w motywy halloweenowe. Tu znowu swoimi plastycznymi uzdolnieniami wykazały się dziewczynki ze starszych klas.

Grupa uczniów z klasy VII dwujęzycznej przygotowała i przeprowadziła metodą projektu okolicznościową lekcję języka angielskiego dla klasy I C i III C na temat amerykańskiego święta Halloween. Dzieci poznały nowe słownictwo oraz zwyczaje i tradycje związane z celebrowaniem tego dnia. Lekcje uwieńczył pyszny poczęstunek przygotowany przez jedną z uczennic. Uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych pierwszaków i trzecioklasistów. Spragnieni dalszych atrakcji tuż po lekcji języka angielskiego udali się na malowanie twarzy do szkolnego punktu Halloween.

Sprzedawane były wypieki naszych uczniów i ich mam. Dochód z kiermaszu halloweenowego wesprze  zbiórkę pieniędzy dla chorego męża naszej koleżanki.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za wkład pracy i pomoc w przygotowaniu tego dnia.

W szczególności chciałybyśmy podziękować Państwu Ewie i Marcinowi Rumowiczom za ogromne wsparcie w przygotowaniach tego dnia.

Katarzyna Bąkała-Maszarek, Aneta Wrońska