Przygotowania do gali wręczenia nagród Nobla są już na ostatniej prostej. Jutrzejsze wręczenie medali w Sztokholmie będzie ukoronowaniem Tygodnia Noblowskiego. Jesteśmy dumni, że nasza pisarka, Olga Tokarczyk odbierze Literacką Nagrodę Nobla. W tym wyjątkowym dniu, 10 grudnia zapraszamy wszystkich, uczniów, rodziców i nauczycieli na wystawę prac uczniowskich inspirowanych prozą naszej Laureatki. W Małej Galerii w bibliotece szkolnej można podziwiać prace nagrodzone, wyróżnione i biorące udział w konkursie. A oto wynik rywalizacjii:

I miejsce ex aequo

Nikodem Gmiński z kl. VIb - za pracę wykonaną techniką kolażu, pełną barw i nastroju jak proza Noblistki oraz z uwzględnieniem samej postaci Tokarczuk

Klaudia Bujnowicz z kl. VIa - za uchwycenie magicznego świata prozy autorki oraz wysoki poziom wykonania pracy techniką akwareli

Alicja Rumowicz z kl. Vb - za doskonałe operowanie barwą beżu i literackie walory pracy

Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Filip, Roksana Obojska, Jakub Rutowicz oraz Wiktor Walczak.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na wystawę.

M. Funkowicz-Krata i J. Szczesio-Gawrońska

 

Przygotowania do gali wręczenia nagród Nobla są na ostatniej prostej. Jutrzejsze wydarzenie będzie kulminacją trwającego w Szwecji Tygodnia Noblowskiego. Literacką nagrodę Nobla odbiorą dwie osoby - austriacki pisarz Peter Handke za rok 2019 i Polka Olga Tokarczuk za rok 2018.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-tokarczuk-z-literackim-noblem/fakty/news-olga-tokarczuk-odbiera-nagrode-nobla-relacje-specjalnych-wys,nId,3378687#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefo