Dzisiaj, tj 3 lutego odbyła się wyjątkowa lekcja polskiego w klasie V b. Uczniowie w grupach przygotowali metodą projektu lekcję podsumowującą cykl zajęć poświęconych książce Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Uczniowie w 5 grupach zaprezentowali następujące tematy: główni bohaterowie powieści i ich tajemnice, domy i rodziny Felixa, Neta i Niki, zalety i wady nowoczesnych technologii w świetle powieści Kosika, szkolna galeria uczniów Gimnazjum im. S. Kuszmińskiego oraz szkolna galeria belfrów. Grupy przygotowały się doskonale, wykorzystując różnorodne metody pracy. Były plakaty, scenki w formie dramy, konkursy dla widzów oraz prezentacje multimedialne. Piątoklasiści wykazali się ogromną wiedzą, ale przede wszystkim kreatywnością i umiejętnością publicznych wystąpień. Zgromadzeni licznie goście, pani psycholog Ola Miklaszewska oraz rodzice i dziadkowie byli pod wrażeniem wystąpień uczniowskich. Była też babcia Lusia, która obdarowała wszystkich swoimi tradycyjnymi pierniczkami. W ramach ćwiczeń rozwijających kreatywność uczniowie musieli przetłumaczyć niezwykłą wypowiedź Manfreda, a rodzice rozpoznać postacie książkowe.

"Nienudna lektura" to pomysł na to, jak przybliżyć młodzieży lektury szkolne, zachęcić do czytania i samokształcenia. V b wypadła dziś fantastycznie, wielkie gratulacje!!!