Wspaniały zapach...

Pierwszym skojarzeniem z pizzą są Włochy, gdyż wielu uważa słoneczną Italię za ojczyznę tego dania. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ początki pizzy sięgają starożytnej Grecji. To Grecy jako pierwsi wypiekali czysty placek i polewali go oliwą. Takie placki wypiekano dużo później na kamieniu w Neapolu. Również polewano je oliwą i posypywano świeżym rozmarynem. Dopiero pod koniec XIX wieku, kiedy do Neapolu przybyła królowa Małgorzata, podano jej placek z sosem pomidorowym i mozzarelą. Tak jej posmakował, że od jej imienia został nazwany pizzą margheritą.

Pizza jest daniem smacznym, łatwym i szybkim w przygotowaniu. Jednak w każdym kraju serwuje się ją nieco inaczej. 

Na całym świecie 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodzimy to święto. Klasy 2 B, C oraz 3 C wraz z nauczycielami przygotowali pyszną pizzę. Wspaniały zapach można było czuć przez cały dzień trwania zajęć lekcyjnych. 

Z pewnością możemy powiedzieć, że w Szkole Podstawowej Nr 1 narodziła się nowa tradycja, bardzo smaczna tradycja!!!