Wystawa "Świat w mojej wyobraźni" przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim w Galerii OGRÓD SZTUKI to wspaniała lekcja sztuki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Klasa V a pod opieką nauczyciela plastyki miała okazję przekonać się o tym niejako namacalnie, będąc na wycieczce i poszukując odpowiedzi na pytanie  - Co to jest wyobraźnia? Zainteresowanie technikami i rodzajami wypowiedzi artystycznej to klucz do tworzenia. Dzieci poznały w trakcie prezentacji i wykładu w jaki sposób można malować, rzeźbić, tworzyć mozaikę, kolaż, a także witraż. Jak wygląda ponczo i jak powstają ręcznie robione zazdroski, biżuteria z włóczki i lalki z materiału.

Efekty końcowe związane z wizualizacją dzieła zachwyciły uczniów wprawiając w doskonały nastrój wszystkich zwiedzających. Dziękujemy studentkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku za możliwość obejrzenia ich małych "cudeniek", a podziw małych artystów niech będzie nagrodą za wkład pracy w przygotowanie wystawy.