Robotyka z gimbazą...

Nasza szkoła zakupiła zestaw robotów mBot firmy MakeBlock. To długo oczekiwana inwestycja w innowacyjność procesu dydaktycznego oraz doskonała baza do realizacji nowej podstawy programowej z zakresu programowania.

Zestaw składa się z pięciu robotów mBot, maty edukacyjnej M2 do testowania jazdy po linii, pięciu wyświetlaczy LED do realizacji projektów wizualnych oraz oprogramowania mBlock opartego na wersji offline Scratch 2.0.

Montaż zestawów, który odbył się po lekcjach lub przed lekcjami był świetnym połączeniem zabawy i nauki. Uczniowie świetnie wykonali to zadanie. Wykorzystując instrukcje montażu, własne umiejętności manualne doskonalili swoje umiejętności z mechaniki i informatyki. Na koniec wykonali test połączeń i... pełny sukces. Gratuluję i dziękuję…

Po etapie programowania robotów wirtualnych min. RoboBlockly i Karel Robot przyszedł czas na realne działania. Jakie mamy plany wobec robotów? Oczywiście wykorzystujemy je na lekcjach informatyki w procesie edukacyjnym na każdym poziome nauczania. Ale uczniowie klas III gimnazjum planują realizacje projektu „Robotyka z gimbazą”. To skierowany dla klas młodszych cykl zajęć edukacyjnych dobranych tematycznie pokazujący potencjał tkwiący w robocie.

Zaczynamy realizacje projektu z gimbaza już po feriach. Proszę na nas czekać…