...zapraszamy na piknik rodzinny 7 czerwca...

W dniach 6,7 marca w obu budynkach naszej ,,Jedyneczki’ odbyły się Dni Otwarte.

Przybyłych rodziców i kandydatów do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i siódmych witali: Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie szkoły. Rodziców wraz z pociechami oprowadzali uczniowie, zapoznając z wieloma atrakcjami proponowanymi przez organizatorów. Dzieci uczestniczyły w zabawach i grach ruchowych w sali gimnastycznej oraz uczyły się piosenek w języku angielskim. Miały także możliwość własnoręcznego wykonania pachnących mydełek w różnych kolorach i kształtach, które zabrały ze sobą na pamiątkę do domu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem tablic interaktywnych oraz matą do kreatywnego myślenia ,,Mistrzowie kodowania’’, a także zajęcia z wykorzystaniem kart pracy oraz gier planszowych rozwijających spostrzegawczość, logiczne myślenie i kreatywność. Realizowaliśmy też zajęcia artystyczne, podczas których dzieci miały malowane twarze, zostawiły ślady swoich rąk i radosne serce na drzwiach. Każdy uczestnik spotkania opuścił szkołę we własnoręcznie ozdobionej koronie. Zainteresowanie najmłodszych było tak duże, że po godzinie 19 rodzice namawiali dzieci do opuszczenia szkoły.

Kandydaci klas siódmych zwiedzali budynek szkoły, brali udział w zajęciach „Matematyka z tablicą interaktywną”. Uczniowie zmagali się z programem Geogegbra i ćwiczeniami w aplikacji Wordwall. Zaprzyjaźnili się z geografią po angielsku, odnajdywali gwiazdozbiory i bliżej zapoznali się z kosmosem. Nauczyli się obsługi robota m Bot zaprojektowanego i skonstruowanego przez uczniów klasy 3 gimnazjum koła informatycznego. Razem z pasjonatami z klasy dwujęzycznej uczestniczyli w eksperymentach z dużą ilością dymu, wybuchów i „krwi”. Uczniów klas VI chcących poszerzyć  swoje umiejętności językowe z różnych dziedzin nauki serdecznie zapraszamy do naszej ,,Jedyneczki''.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie i zapraszamy na piknik rodzinny 7 czerwca w budynku przy ul. Łódzkiej 5/7.