...kultura wysoka...

W ramach SPOTKAŃ Z KULTURĄ WYSOKĄ  I SZTUKĄ  w tym tygodniu zaprezentowano uczniom na różnych poziomach przykłady twórczości artystycznej związane z kulturą wysoką,  nowymi mediami oraz tradycjami i zwyczajami regionu.

PONIEDZIAŁEK - prezentacja prac malarskich uczniów klas III gimnazjum KOPIA MISTRZA , fronton szkoły, opieka art. P. Wiesława Przybyło-Cieślik.
WTOREK - prezentacja multimedialna i wykład NOWE MEDIA W SZTUCE - teatr i film dla uczniów  klas III GIM,  prowadzenie P. Justyna Cieślik- Płusa. Współpraca i przygotowanie projektu Joanna Szczesio- Gawrońska, Małgorzata Funkowicz- Krata i Marzena Wojtysiak.  
WTOREK  i CZWARTEK - warsztaty parateatralne dla uczniów klas Ic - P.  Magda Dylewska ,  IB - P. Anna Bielecka i IIc - P. Jolanta Sobczyńska. Temat zajęć  kreatywnych  KOSTIUM TEATRALNY prowadzenie P. Justyna Cieślik-  Płusa.
CZWARTEK - udział w wernisażu 11 edycji "Pejzaź malowany ziemi łódzkiej spotkajmy się w powiecie piotrkowskim" kl.III C GIM i kl. VII A.w Galerii " Ogród sztuki" - malarstwo sztalugowe. HAPPENING ARTYSTYCZNY  pt."Jesteśmy mieszkańcami Konstantynowa Łódzkiego "  - kl. VII A opieka art. WPC.  
PIĄTEK -  "Kiermasz Wielkanocny" i wystawa JAJEK FABERGE wykonanych przez uczniów  klas III GIM opieka art. P. Mariola Staniek i P. Ewa Pawlak oraz Marta Maroń.

Zapraszamy!