Jednym z kierunków edukacyjnych ogłoszonych przez MEN na rok szkolny 2020/21 jest wdrażanie podstawy programowej ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej oraz rozwijanie innowacyjności, kreatywności i samodzielności uczniów. Idąc tym tropem uczniowie klasy VI b uczestniczyli w lekcji interdyscyplinarnej łączącej wiedzę polonistyczną z przyrodniczą. Całość oczywiście miała miejsce w oddanej do użytku w tamtym roku "Eko-pracowni pod chmurką". Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie zanalizować i zinterpretować słynny wiersz Zbigniewa Herberta "Pan od przyrody". Korzystając z kart pracy, omówili liryk i wykonali do niego scenki pantomimiczne, udowadniając swoją niezwykłą kreatywność. Przyroda nie była tu tylko tłem lekcji, czy motywem zaczerpniętym z tytułu wiersza Herberta. Uczniowie mieli szansę rozwinąć wrażliwość na otaczający nas świat.