Kolejny Mural powstał w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi, otwartej na wszelkie działania edukacyjno - kulturalne. Tym razem nasze utalentowane dziewczyny Zuzia, Ania i Julia kl. 8 b namalowały autoportret meksykańskiej artystki Fridy Kahlo. Wykonały na ścianie mieszczącej się w wewnętrznym ciągu komunikacyjnym o ceglanej strukturze, kopię portretu Fridy, której twórczość ma charakter naiwny, styl folk indiański i surrealistyczny. Stąd niezwykłość prac malarki o bardzo interesującej biografii, przepojonej bólem i cierpieniem spowodowanym chorobą polią i wypadkiem komunikacyjnym - zachwyca do dzisiaj. Jest jedną z najcześciej kopiowanych artystek, dzieła jej bowiem nawiązują do wyobrażeniowego i bajkowego świata, gdzie elementy natury, zwierzęta i ptaki stają się bohaterami równoważnymi w kompozycji obrazu. Jej twórczość charakteryzują nasycone kontrastowe kolory i zastosowana niezliczona ilośc elementów, które tworzą niezwykłą barwną "opowieść"  (malarstwo narracyjne). Nasze utalentowane dziewczyny Zuzia, Ania i Julia to wspaniałe Trio Art  w związku z tym czekamy na kolejne ich pomysły wypełniania przestrzeni ścian szkolnych i trzymamy kciuki za pogodę, bo Murale jeszcze przed nami!!!Za Fridę Brawa!!!