W dniu 10.11.2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole w oddziale ,,0” Narodowe Święto Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały kokardy patriotyczne w kolorach biało – czerwonych, kolorowały orła umieszczonego w godle Polski. Wspólnie przypomnieliśmy sobie tekst hymnu. Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu”. Dokładnie o godzinie 11.11 przyjmując właściwą postawę, "na baczność”, cała społeczność przedszkolna dumnie odśpiewała hymn Polski, „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Izabela Pawlaczyk