W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, uczniowie klasy Ia oraz Ib wzięli udział w lekcjach bibliotecznych w szkolnej bibliotece - miejscu dobrze im już znanym. Dzieci poznały zasady w niej obowiązujące oraz biblioteczne zbiory. Dowiedziały się również jak należy dbać o książki oraz które z nich przeznaczone są dla najmłodszych czytelników. Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie dzielili się swoją wiedzą o bibliotece. Na koniec zajęć pani bibliotekarka Joanna Tarała wręczyła wszystkim pierwszakom Wyprawki Czytelnicze, które szkoła otrzymała w ramach projektu – książkę „Pierwsze abecadło”, kreatywny alfabet oraz broszurę dla rodziców. Zachęcamy wszystkich uczniów do częstego korzystania z bibliotecznych zbiorów oraz życzymy przyjemnej i ciekawej lektury, bo „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - W. Szymborska.