Z dumą informujemy, że nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Wraz z Biblioteką Miejską przygotowaliśmy szereg działań związanych z tą ogólnopolska akcją promującą czytelnictwo. Młodzież z klasy 7b przygotowała etiudy pantomimiczne do wybranych czterech scen dzieła Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Zostały one zaprezentowane na stronie Fb Biblioteki Miejskiej. Uczniowie klasy 8b natomiast opracowali sceny dramatu w wersji czytanej.

Dzisiaj natomiast odbyła się lekcja biblioteczna, którą poprowadziła pani dr Agnieszka Janiak-Staszek. Młodzież z klas siódmych i ósmych wysłuchała wykładu na temat Gabrieli Zapolskiej. Była to opowieść o zbuntowanej i niepokornej indywidualistce, która uporem i ambicją zawojowała polską sceną teatralną przełomu XIX i XX wieku. Dziękujemy pani Agnieszce Janiak-Staszek za tę lekcję. Młodzież była zachwycona nowoczesnym podejściem i barwnym językiem.

Już czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania.