„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
 jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

 Wisława Szymborska

Swoją całoroczną, czytelniczą podróż z  lekturą „Dzieci z Bullerbyn” napisaną przez Astrid Lindgren, klasa III a rozpoczęła od zbudowania makiet zagrody, w której mieszkają bohaterowie. Trzecioklasiści starali się dokładnie odtworzyć miejsce zamieszkania swoich książkowych kolegów. Zaczęli od wykonania rysunkowych projektów, następnie stworzyli listę potrzebnych materiałów i rozdzielili między siebie obowiązki. Z zapałem zabrali się do pracy. Działanie w grupie przyniosło wspaniałe efekty i dało im wiele radości i satysfakcji. Podczas wspólnej pracy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością tworząc makiety małej, szwedzkiej wioski Bullerbyn. Każda stworzona praca jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.