"Konopnicka na wiosnę"

W piątek, 6 kwietnia w Bibliotece Miejskiej został zainaugurowany cykl spotkań z poezją. Jego pomysłodawczyni, pani Agnieszka Janiak-Staszek do projektu zaprosiła młodzież gimnazjalną naszej szkoły. We współpracy powstał niecodzienny projekt edukacyjny łączący wiele obszarów. Słowo poetyckie ze strof Marii Konopnickiej połączyliśmy z malarstwem dziewiętnastowiecznym i muzyką epoki. Młodzi ludzie mówili do seniorów, interpretując na swój nowoczesny sposób poezję autorki "Kubka", "Preludium", czy "Konwalii".

W projekcie "Konopnicka na wiosnę" wzięli udział: Zuzanna Woskresińska i Jakub Zakrzewski z III B, Agata Iskra z III C, Magdalena Figiel, Martyna Kozłowska i Mateusz Ścisło z II B, Wiktoria Małecka, Karolina Kupisz i Sebastian Kaleta z II E. 

Gratuluję wspaniałego występu i zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do spotkania z poezją Konopnickiej na wiosnę!!!