Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2017-2018/karnawal0-3 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

13 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0-III. Dzieci zaprezentowały swoje stroje, a jury wybrało najlepsze przebrania. Oceniany był pomysł oraz wkład własny w wykonanie stroju.

Zwycięzcy (I, II, III miejsce oraz wyróżnienia) otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkie dzieci wesoło bawiły się przy muzyce.

{gallery}/phocagallery/2017-2018/karnawal0-3{/gallery}

Dnia 19 grudnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs kolęd, pastorałek i melodii świątecznych, w którym wzięły udział dzieci z klas 0 - III.

Dzieci pięknie śpiewały a także grały na instrumentach. Jury przyznało wiele nagród i wyróżnień.

Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Dla przybliżenia dzieciom tradycji świąt Bożego Narodzenia, 27 listopada klasy 0-1 wybrały się na wycieczkę do Krainy św. Mikołaja w Kołacinku. Dzieci zwiedzały krainę, przypominając sobie treść popularnych baśni. Uczestniczyły w spotkaniu z Dziadkiem Mrozem i Mikołajem.

Podczas warsztatów plastyczno-technicznych ozdabiały bombki. Poznały też starodawny sposób wybijania monet w mennicy św. Mikołaja.

6 grudnia już po raz czwarty odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas 0 – 3.

Dzieci musiały wykazać się umiejętnościami szybkiego ubierania choinki, przechodzenia przez komin, sprawnego przekazywania prezentu i klejenia łańcuchów choinkowych.

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie klasy trzeciej przybliżyli najmłodszym uczniom wydarzenia historyczne związane z datą 11 Listopada, a także takie pojęcia jak: patriotyzm, niepodległość, Ojczyzna.

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów była w tym roku wyjątkowa. Uczestniczyły w niej bowiem aż trzy klasy pierwsze. Uczniowie klas Ia, Ib, Ic znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności aktorsko – wokalne i przyjęli życzenia od starszych kolegów oraz zaproszonych gości. Atmosfery występu dopełniła barwna dekoracja.

Wielką radość jak zawsze sprawiło dzieciom pasowanie ogromnym ołówkiem oraz rożki obfitości przygotowane przez starszych kolegów. Po części oficjalnej spotkaliśmy się na poczęstunku zorganizowanym przez Rodziców i wspólnie bawiliśmy się przy muzyce.