...dzieci wesoło bawiły się...

13 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0-III. Dzieci zaprezentowały swoje stroje, a jury wybrało najlepsze przebrania. Oceniany był pomysł oraz wkład własny w wykonanie stroju.

Zwycięzcy (I, II, III miejsce oraz wyróżnienia) otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkie dzieci wesoło bawiły się przy muzyce.

W łódzkim Experymentarium

W styczniu klasy I – VII naszej szkoły wzięły udział w warsztatach w łódzkim Experymentarium. Klasy I – III uczestniczyły w zajęciach pt. „Świat wokół nas: powietrze”, zaś starsi uczniowie zgłębiali temat „Bliżej chemii: tlen i dwutlenek węgla”. Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „TAK dla czystego powietrza” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Konkurs kolend

Dnia 19 grudnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs kolęd, pastorałek i melodii świątecznych, w którym wzięły udział dzieci z klas 0 - III.

Dzieci pięknie śpiewały a także grały na instrumentach. Jury przyznało wiele nagród i wyróżnień.

Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Kołacinek

Dla przybliżenia dzieciom tradycji świąt Bożego Narodzenia, 27 listopada klasy 0-1 wybrały się na wycieczkę do Krainy św. Mikołaja w Kołacinku. Dzieci zwiedzały krainę, przypominając sobie treść popularnych baśni. Uczestniczyły w spotkaniu z Dziadkiem Mrozem i Mikołajem.

Podczas warsztatów plastyczno-technicznych ozdabiały bombki. Poznały też starodawny sposób wybijania monet w mennicy św. Mikołaja.

Mikołajki

6 grudnia już po raz czwarty odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas 0 – 3.

Dzieci musiały wykazać się umiejętnościami szybkiego ubierania choinki, przechodzenia przez komin, sprawnego przekazywania prezentu i klejenia łańcuchów choinkowych.

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie klasy trzeciej przybliżyli najmłodszym uczniom wydarzenia historyczne związane z datą 11 Listopada, a także takie pojęcia jak: patriotyzm, niepodległość, Ojczyzna.