Konkurs kolend

Dnia 19 grudnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs kolęd, pastorałek i melodii świątecznych, w którym wzięły udział dzieci z klas 0 - III.

Dzieci pięknie śpiewały a także grały na instrumentach. Jury przyznało wiele nagród i wyróżnień.

Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Tak dla wody

Cykl zajęć warsztatowych w ramach projektu „TAK dla czystego powietrza” rozpoczęło spotkanie uczniów klas pierwszych z pracownikami Grupowej Oczyszczalni Ścieków.

Zajęcia pt. „Woda wraca” miały na celu uświadomienie dzieciom konsekwencji wyrzucania śmieci do kanalizacji. Zanieczyszczona woda, krążąc w przyrodzie, zanieczyszcza także glebę i powietrze.

Kołacinek

Dla przybliżenia dzieciom tradycji świąt Bożego Narodzenia, 27 listopada klasy 0-1 wybrały się na wycieczkę do Krainy św. Mikołaja w Kołacinku. Dzieci zwiedzały krainę, przypominając sobie treść popularnych baśni. Uczestniczyły w spotkaniu z Dziadkiem Mrozem i Mikołajem.

Podczas warsztatów plastyczno-technicznych ozdabiały bombki. Poznały też starodawny sposób wybijania monet w mennicy św. Mikołaja.

Mikołajki

6 grudnia już po raz czwarty odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla uczniów klas 0 – 3.

Dzieci musiały wykazać się umiejętnościami szybkiego ubierania choinki, przechodzenia przez komin, sprawnego przekazywania prezentu i klejenia łańcuchów choinkowych.

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie klasy trzeciej przybliżyli najmłodszym uczniom wydarzenia historyczne związane z datą 11 Listopada, a także takie pojęcia jak: patriotyzm, niepodległość, Ojczyzna.

Wielka radość...

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów była w tym roku wyjątkowa. Uczestniczyły w niej bowiem aż trzy klasy pierwsze. Uczniowie klas Ia, Ib, Ic znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności aktorsko – wokalne i przyjęli życzenia od starszych kolegów oraz zaproszonych gości. Atmosfery występu dopełniła barwna dekoracja.

Wielką radość jak zawsze sprawiło dzieciom pasowanie ogromnym ołówkiem oraz rożki obfitości przygotowane przez starszych kolegów. Po części oficjalnej spotkaliśmy się na poczęstunku zorganizowanym przez Rodziców i wspólnie bawiliśmy się przy muzyce.