Dzieci z grupy 0A biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Bliżej Przedszkola „Książka (dla) Przedszkolaka”, który ma na celu promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie do obcowania z książkami już od pierwszych lat życia. 
Oprócz wyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej, codziennego czytania książeczek przez wychowawczynie oraz samodzielnego oglądania książek znajdujących się w grupowej biblioteczce nawiązaliśmy bardzo miłą współpracę z wychowawczyniami oraz uczniami klasy IIIA oraz IIIB.
Dziewczyny i chłopcy z klas trzecich raz w tygodniu przychodzą do grupy i czytają bajki, baśnie, opowiadania, które zawsze niosą za sobą jakieś ważne przesłanie. Ważną lekcją płynącą z promowania czytelnictwa jest nauka szacunku do książek.
Bardzo cieszymy się, że przedszkolaki już od najmłodszych lat rozbudzają i rozwijają swoją miłość do literatury.