"Wielcy i znani czytają dzieciom i młodzieży"

W czwartek 28 września rozpoczęliśmy kolejny rok, już trzeci, spotkań czytelniczych pod hasłem "Wielcy i znani czytają dzieciom i młodzieży". Do uczniów klasy VII i IID i IIE gimnazjum przyszedł pan Mariusz Augustyniak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Gość zaprezentował młodzieży naszej szkoły kilka fragmentów kultowej książki Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Humor, ciekawa narracja i fantastyczny świat powieści w interpretacji pana Augustyniaka spodobał się uczniom, którzy mogli później zadawać pytania i posłuchać osobistych zwierzeń na temat literatury, a Tolkiena w szczególności.

Jeszcze raz dziękujemy za wizytę, a uczniom życzymy wspaniałego roku z ciekawymi gośćmi i niezapomnianymi lekturami w ramach naszego cyklu.