W małej miejscowości o nazwie Lipka, położonej na skraju Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich, znajduje się Pasieka, w której uczniowie klasy V b mogli nacieszyć się naturą. Wysłuchaliśmy wspaniałego wykładu Pana Darka Serafińskiego na temat życia pszczół, o ich budowie, o tym, jakie role odgrywają w ulu na kolejnych etapach swojego życia, a także o znaczeniu ich pracy w życiu człowieka. Wykłady zostały połączone z warsztatami ręcznego wykonywania świec z wosku pszczelego oraz degustacją chleba z różnego rodzaju miodami min. lipowym, rzepakowym, gryczanym, akacjowym, czy faceliowym. Mogliśmy ubrać się w stroje pszczelarskie, przyjrzeć się  pszczołom z bliska i podjąć się znalezienia królowej matki. Przemili gospodarze p. Darek i p. Marzenka raczyli nas aromatycznym napojem z miodem i cytryną oraz pieczonymi kiełbaskami prosto z ogniska. Ten dzień 15.10.21 stał się wyjątkowy dzięki gospodarzom i słońcu, które zagościło tego dnia w Lipce. Edukatorzy pokazali nam również, jak można żyć w zgodzie z naturą i przynosić ludziom radość oraz szczęście. Dziękujemy im za to z całego serca.