W piątek 13 stycznia 2023 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Od tego momentu uczniowie klasy 1c i 1d stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, koleżanki z wolontariatu bibliotecznego Lena Weronika i Kornelia przygotowały ciekawostki i zagadki dotyczące książek, bajek oraz biblioteki. Dziewczęta przepytały naszych najmłodszych także ze znajomości literatury dziecięcej. Pierwszoklasiści egzamin zdali śpiewająco i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Złożyli uroczyste ślubowanie pod przewodnictwem Pani Książki. Nasza szkolna biblioteka pozyskała nowych, wspaniałych czytelników!

Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy dostali pamiątkowe zakładki do książki wykonane przez p. Anię i dzieci ze świetlicy szkolnej.