Królowa Jadwiga patronka naszej szkoły to wspaniała postać, która stała się inspiracją do stworzenia dokumentu plastycznego w postaci koron królewskich. Formy w 3 D uświetniły obchody tego szczególnego dnia dla wszystkich uczniów i zostały pokazane na okolicznościowej wystawie. Wyróżniające się prace zostały ocenione przez organizatorów konkursu świetlicę szkolną i Samorząd Uczniowski. Dzięki Radzie Rodziców wszystkie dzieci otrzymały tego dnia słodycze, które zostały wręczone przez samą królową i jej orszak. Dziękujemy nauczycielkom, które zaangażowały się całymi klasami w obchody Dnia Naszej Patronki - Królowej Jadwigi p. Magdalenie Lotce, p. Ewelinie Kubiak, p. Jolancie Sobczyńskiej, p. Magdalenie Dylewskiej,  p. Agnieszce Bogusz, p. Joannie Szczesio - Gawrońskiej i p. Annie Bieleckiej i p. Magdzie Nowak, p. Wiesi Cieślik oraz Andrzejowi Cieślikowi. Kostium Królowej Jadwigi i rekwizyty w postaci korony i berła zostały wypożyczone specjalnie na ten dzień z Teatru Powszechnego w Łodzi. Pan Andrzej doszył piękną pelerynę oraz woal na głowę. Bardzo serdecznie dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli nasze działania zamieniając się w kostiumografów i charakteryzatorów.

Szczególne podziękowania przekazujemy grupie uczniów z koła artystycznego, którzy wykonali szkolne dekoracje, jak również zamienili się w aktorów i aktorki tworząc jedyną w swoim rodzaju barwną oprawę tego dnia Natalii, Martynie, Weronice, Wiktorowi, Łucji, Julii, Izie, Zuzi, Anchelinie i Lenie. Jesteście kochani!!!

Czas na podsumowanie! Wszystkie oczywiście równorzędne I Nagrody za oryginalność, estetykę i pomysłowość otrzymali uczniowie:

* Klasa O B

* Julia Szczepaniak

* Konstancja Bakus

* Tymon Janiak

* Hanna Lisowska

* Kira Korhushko

*Julia Ciammaruchin

* Kaja Kłos

Gratulujemy jeszcze raz i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, całym klasom, które zaprezentowały "Korony królewskie" wraz z kostiumami i ich opiekunom oraz Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu.

Z pozdrowieniami kierownik świetlicy p. Izabela Pawlaczyk.