...odbyło się wiele inicjatyw...

27 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona, święto królowej Jadwigi. Z tej okazji odbyło się wiele inicjatyw o charakterze artystycznym, społecznym i naukowym. Uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym na temat Jadwigi, wykazując się wiedzą na temat jej życia, czasów i władania Polską. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu poświęconemu patronce, które przygotowali uczniowie klasy I B, I C, IV B, Ala, Ola i Filip oraz gimnazjaliści.

Tradycją stają się też odwiedziny królowej tego dnia w naszej szkole. Tym razem, mała Jadwiga odegrana przez Zuzię z klasy I C, królewna węgierska zaprezentowana przez Stefanię z klasy VI i królowa Polski - rola Wiktorii z klasy III B gim, przybyły, by złożyć nam życzenia z tej wyjątkowej okazji. Aby podtrzymywać ideę dobroczynności, której nasza patronka jest orędowniczką, zorganizowany został kiermasz słodkości na cele charytatywne. Tu dziękujemy kochanym rodzicom i jak zawsze niezawodnym uczniom!

Naszą uroczystość zaszczycili goście z Urzędu Miasta, Towarzystwa Polsko-Węgirskiego, a Konsul Honorowy Węgier przesłał list gratulacyjny, odczytany przez pana dyrektora Artura Śnieguckiego.

Kolejny wyjątkowy Dzień Patrona za nami, życzymy całej społeczności szkolnej i przyjaciołom, by mądrość i dobroć królowej Jadwigi była nam drogowskazem.