Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym pt. "Kwiat dziełem doskonałym" zorganizowanym przez SKORPION POLKOWICE, STOWARZYSZENIE „JORDAN” w Polkowicach. Tegorocznym zadaniem artystycznym było namalowanie, bądź sfotografowanie kwiatów kwitnących na krzewach. Walory barwne i forma w, jaką zostały "ubrane" prace wykonane przez dzieci i młodzież, była odniesieniem do realistycznej wizji kwiatów krzewiastej pnącej róży, rododendronów, czy azalii, itp. Najwięcej zdjęć różnorodnych gatunków kwiatów wykonał Karol Ślasko z klasy VII b, wydobywając jednocześnie ich urok i swoiste piękno.W związku z tymi działaniami powstała też wystawa prac fotograficznych "Natura - pejzaż, zwierzęta i ptaki wokół nas". którą można było oglądać na holu głównym i wejściu do szkoły.