MDK Bartoszyce zaprasza do udziału w konkursie dzieci i młodzież -  od 10 roku życia do ukończenia szkoły ponadpodstawowej - ze szkół i placówek kulturalno-oświatowych.
Organizatorzy przewidują dla uczestników cztery kategorie wiekowe:
I kategoria (A) - wiek 10 -11 lat
II kategoria (B) - wiek 12 -13 lat
III kategoria (C) - wiek 14 -15 lat
IV kategoria (D) - powyżej 15 lat

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach już po raz piąty zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pejzaże". Malarstwo przedstawiające krajobraz, widok natury lub otoczenia miejskiego to jeden z głównych motywów pojawiających się w sztuce od zarania dziejów. Pejzaż jest doskonałym tematem na wyrażenie oraz pokazanie swojej inwencji twórczej. Bardzo ważne dla Nas jako organizatorów  jest to, aby był to pejzaż naszej Ojczyzny. Dopuszczalna jest zarówno weduta ( pejzaż miejski) jak i marina ( pejzaż morski).

Warunki uczestnictwa:
„Pejzaże" to konkurs prac plastycznych dwuwymiarowych, przedstawiający osobistą interpretację tematu jakim jest pejzaż. Doskonałe kompozycje możecie znaleźć w pracach mistrzów malarstwa takich, jak Józef Chełmoński, Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski.

Wysoko oceniany będzie osobisty, indywidualny wkład w prace zgłoszone na konkurs.

Technika wykonania prac: dowolna technika tradycyjna, przyjmująca formę rysunku lub obrazu.
Format zgłaszanych prac nie może być mniejszy niż A3.

Zapraszam bardzo serdecznie i czekam na Wasze prace do 25.04.2021 r. wraz z dokumentacją (oświadczenie i karta zgłoszenia).

Szkolny koordynator konkursów artystycznych WPC. W razie pytań proszę o kontakt indywidualny na czacie. Pozdrawiam!