Gratulujemy!

W dniach 18 - 20 kwietnia 2018r. w Łodzi odbywał się X Wojewódzki Festiwal Muzyczny Dzieci i Młodzieży "Pięciolinia Marzeń", w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Jedna z naszych uczennic zdobyła wyróżnienie w najmłodszej kategorii wiekowej ( 7 - 10 lat ).

Gratulujemy.

Gratulujemy!!!

Gabriela Sterniczuk kl. II a (gimnazjum) zdobyła WYRÓŻNIENIE w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ANIOŁ 2018 w  Warszawie, zorganizowanym przez Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży DOROŻKARNIA.

Praca wykonana przez Gabrysię nawiązywała do  istoty boskiego sługi, namalowanego na tle natury. Wyraz ANIOŁ przeniknął do polszczyzny z języka czeskiego, który zawdzięcza go misji Cyryla i Metodego. Pierwotnie pochodził on od greckiego słowa ἄγγελος (ángelos, według wymowy bizantyjskiej ánhielos), oznaczającego oryginalnie „posłaniec”.

Gratulujemy  naszej uczennicy kolejnej nagrody i wyróżnienia w dziedzinie plastyki, życząc również sukcesów tanecznych.

Głównymi bohaterami reportażu były zwierzęta i ptaki...

Młodzież z klasy II d (gimnazjum) w minioną środę 4.04. 2108 r. w ramach zajęć lekcyjnych uczestniczyła w plenerze fotograficznym. Zadaniem uczniów było wykonanie reportażu o walorach artystycznych i rejestracja za pomocą aparatu przestrzeni miejskiej na Rynku Głównym miasta Konstantynowa Łódzkiego. Młodzież miała okazję realizacji zdjęć instalacji "Bajkowej Wielkanocy" i Muzeum Tramwaju z mega pisankami, które zostały  przygotowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury i Galerii "Ogród sztuki" z okazji Świąt Wielkanocnych.

Zabawa była przednia, zwłaszcza, że głównymi bohaterami reportażu były zwierzęta i ptaki. Uczniowie z wielkim entuzjazmem podeszli do zadania i wykazali się ogromną pomysłowością, zwłaszcza w tworzeniu ciekawych ujęć. Efekty ich pracy możecie obejrzeć na stronie szkolnej galerii.

Zapraszamy!

Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że w tajnym głosowaniu na "Najpiękniejszy portret Królowej Jadwigi", największą ilość głosów 80 zdobyła praca rysunkowa nr 7 wykonana przez uczniów z klasy IVa (szkoła podstawowa) Zuzannę Dynowską, Wiktorię Ignatowicz, Oliwię Gańczarczyk, Klaudię Bujnowicz i Jakuba Rutowicza.

Praca malarska została zrealizowana w technice tłustej pasteli na formacie 100 x 70 z wykorzystaniem barw kontrastowych.

Gratulujemy utalentowanej klasie pomysłu i samej kompozycji o walorach artystycznych.

Nagrody w szkolnym konkursie plastycznym zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.