Cieszymy się, że kolejne dzieci zdobywają nagrody w konkursach miejskich organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Dla wszystkich laureatów i finalistów zostały przygotowane nagrody i dyplomy, które można odebrać w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Łódzkiej 5/7. Zapraszamy bardzo serdecznie i podajemy imiona i nazwiska nagrodzonych uczniów z naszej szkoły:

Nagroda - Nina Grek kl. "O"

Nagroda - Klaudia Łukaszewska kl. VI b

Nagroda - Antonina Grek kl. VII b

Finaliści konkursu:

Wiktoria Bandkowska kl. IV b, Kinga Torzyńska kl. IV a, Gabriel Grzybek kl. VI b,

Maja Wybrańska kl. II c, Bartosz Bartczak kl. VII b, Zuzanna Bandel kl. V,

Nadia Jędras kl. IV b, Wiktoria Wrońska kl. kl. IV b.

Gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w pracy twórczej!

Brawo Zuziu i gratulacje!!

Miło nam poinformować, że w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PORTRET 2020 zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu

I Miejsce zdobyła nasza uczennica Zuzanna Wojtas kl. VIII b. Zuzia w wyjątkowy sposób za pomocą malarskich środków wyrazu, pokazała w swojej pracy charakter postaci tworząc tzw. portret psychologiczny. W konkursie dominowały prace rysunkowe wykonane kredkami i ołówkiem. Pojawiło się też kilka realizacji malarskich i jedna wypalana na desce.

Jak pisze sam organizator:

Wyjątkową siłą wyrazu, choć w zupełnie innej atmosferze odznaczają się prace Joanny Mazuruk i Wojciecha Jeziorka. Bardzo dobrze zakomponowane na płaszczyźnie są prace Mai Skierkowskiej, czy wspomnianej już wcześniej Antoniny Kaczorowskiej, Damiana Solarka, Dominika Burko, Zuzanny Wojtas.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i z ich odwagi w pokonywaniu trudności. Murale, które powstały w Miejskim Ośrodku Kultury w ramach projektu "Konstantynów Łódzki dla Niepodległej # Wiktoria 1920", a także w naszej szkole "Kopie mistrzów" zapoczątkowały tą nową drogę edukacji wizualnej w różnych obszarach sztuki. Począwszy od street artu do portretu psychologicznego. Brawo Zuziu i gratulacje!!!

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice. Z ogromną przyjemnością i dumą przyjęliśmy wiadomość,iż uczniowie naszej szkoły Wiktoria Sójka, Oliwia Grad, Dawid Karnowski zajęli pierwsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr w kategorii Skrzat. Natomiast Julia Ciammaruchi oraz Michał Fajkowski otrzymali wyróżnienia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w reprezentowaniu naszej szkoły!

Bóbr to nie tylko jeden z najbardziej fascynujących gryzoni występujących w Europie i na innych kontynentach, ale też świetna okazja do rozwoju uczniów. Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesnym przedsięwzięciem zrealizowanym w nowoczesny sposób oraz realna szansą na rozwój młodych ludzi!

Miło nam poinformować, że laureatkami konkursu plastycznego - forma w 3 D z recyklingu pt. "Bajkowy domek dla pupila" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zostały"

* NAGRODA - Alicja Rumowicz za bajkowość formy.

* NAGRODA - Aleksandra Poszepczyńska za precyzję elementów kompozycji w 3 D.

Dziewczyny wykonały formy przestrzenne w taki sposób zaaranżowane, że imitowały prawdziwe domki tyle, że w miniaturze. Brawo! Gratulacje!