W Ogólnopolskim Konkursie Eko – Planeta wzięło udział 6 osób z naszej szkoły w kategorii test. Bardzo dobry wynik uzyskał Mateusz Filip z klasy 7b, a wyróżnienia Nikodem Gmiński i Jan Pietkiewicz z klasy 7b.

Gratuluję wyróżnionym i dziękuję wszystkim uczestnikom.

Szkolny organizator - Bożena Woźniak

Mateusz Filip, uczeń klasy 7b podjął intelektualne wyzwanie i odniósł sukces w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs pozwala rozbudzać, diagnozować potencjał jak i zaangażowanie uczniów oraz odkrywać ich uzdolnienia i talenty. Rozwija samodzielność, uczy samodyscypliny.

Uzyskując tytuł laureata Mateusz zapewnił sobie miejsce w wybranej przez siebie szkole średniej. Sukces tym większy, że Mateusz jest dopiero uczniem klasy 7, wiele zagadnień z podstawy programowej i spoza niej musiał opanować dodatkowo. Wykazał się ogromną pracowitością i inteligencją, co zaowocowało powodzeniem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Miło nam zaprezentować prace i wyniki etapu szkolnego Konkursów Miejskich z nagrodami Wielkanoc 2021, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych.

Nagrody równorzędne dla wszystkich uczestników bez określonej kategorii:

Nagroda - Pisanka Wielkanocna 2021

Alicja Rumowicz kl. VI b za precyzję, pomysłowość i ręczne wykonanie 3 barwnych ozdobnych pisanek,
Roksana Obojska kl. VI b,
Damian Solarek kl. VII b

Nagroda - Tradycje Wielkanocne 2021

Noemi Majchrzak kl "0",
Maria Wielgus kl. I c,
Aleksandra Wielgus kl. II c,
Klaudia Łukaszewska kl. VI b.

Szczególne wyróżnienie

dla Natalii Przybylak kl. VII b za innowacyjne podejście do interpretacji Świąt Wielkanocnych - kapelusz z elementami świątecznymi i wiosennymi.

Nagroda - Konkurs fotograficzny "Wiosna Radosna"

Aleksander Stasiak kl. VI b, Franciszek Wabiński kl. V, Sebastian Topolski kl. V, Klaudia Łukaszewska kl. VI b, Malwina Ilczyszyn kl. VI a, Martyna Karolewska kl. VI a, Roksana Obojska kl.VI b, Zuzanna Wojtas kl. VIII b.

Szczególne wyróżnienie

dla Sebastiana Topolskiego kl. V za uchwycenie w kadrze fotograficznym, atmosfery wiosennego powietrza.

Gratulujemy wszystkim wspaniałych prac, życząc udanych kolejnych realizacji i artystycznych wyzwań w imieniu dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

Miło nam poinformować, że w Miejskim Konkursie Malarsko - Fotograficznym pt. "Oczami artysty - Frida Kahlo" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim nasze uczennice zdobyły nagrody i wyróżnienia. Artystyczne walory prac zdecydowały o wysokim poziomie całego konkursu, a także niezwykłe zarówno fotograficzne, jak i malarskie  wizje dotyczące postaci słynnej meksykańskiej artystki. W gronie nagrodzonych znalazły się:

Nagroda w kat. 10 - 13 lat Alicja Rumowicz kl. VI b tytuł pracy "Dwie Fridy" za realistyczne oddanie fotograficznej wersji obrazu artystki.

Nagroda w kat. 14 - 16 lat Julia Kopecka kl. VIII b  tytuł pracy "Frida kreacja" za ekspresyjne ukazanie postaci Fridy w ruchu.

Wyróżnione osoby: Pola Nowak, Nina Grek, Noemi Majchrzak, Maja Wybrańska, Maja Dróżdż, Amelia Osiecka, Michalina Woźniak, Klaudia Łukaszewska, Anna Piaskowska, Stefania Mierzejewska (modelka).

Gratulujemy serdecznie i zapraszamy po odbiór dyplomów do szkoły.