W dniach 26 października – 5 listopada 2021 r. Komisja Konkursowa przeprowadziła merytoryczną ocenę prac uczestników Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Twoja wymarzona podróż koleją”. Ze względu na sytuację epidemiczną członkowie Komisji oceniali prace w systemie zdalnym. Konkurs zorganizowany został w ramach Europejskiego Roku Kolei 2021 i skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego. Jego celem była promocja kolei jako ekologicznego środka transportu, uchwycenie piękna kolei i otaczającego krajobrazu, przyrody oraz infrastruktury kolejowej, utrwalanie znaczenia kolei jako jednego z podstawowych środków zrównoważonego transportu, promowanie kolei jako atrakcyjny i przyjazny środowisku środek transportu a także rozwijanie wrażliwości artystycznej wśród uczniów szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Wiktor Walczak kl. VII b zdobył podwójne wyróżnienie za pracę plastyczną i znalazł się w gronie finalistów konkursu wojewódzkiego. Brawo Wiktor!