Gratulujemy!

6 czerwca 2018 roku burmistrz miasta wręczył stypendia uzdolnionym artystycznie uczniom z Konstantynowa Łódzkiego. Wyróżnione osoby to laureaci i finaliści konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich w dziedzinie plastyki i fotografii. Dzięki twórczym osiągnięciom naszych podopiecznych, miasto Konstantynów Ł. jest rozpoznawalne w muzeach i ośrodkach kultury w całej Polsce min. Słupsku, Bielsku Podlaskim, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublińcu, Nałęczowie, Jeleniej Górze, Tychach, Lublinie itd. W sesji letniej stypendia artystyczne z naszej szkoły otrzymali następujący uczniowie:

1. Lidia kl. II a
  2. Natalia kl. II c
  3. Jakub kl. II c
  4. Gabriela kl. II A

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życząc sukcesów w następnym roku szkolnym, a... Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać (Walt Disney).

Gratulujemy!

W Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym KOLOR biało - czerwony zorganizowanym przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym nasi uczniowie zdobyli najwyższe laury. Uczniowie klas II  (gimnazjum) mieli za zadanie w sposób malarski, ale stosują…c cyfrowe edytory pokazać‡ KOLOR biało -czerwony.

Zajęcia artystyczne z fotografii uruchamiają wyobraźnią™ barwną ucznia, a umiejętności posługiwania się™ aparatem, umożliwiają dowolną‡ interpretacji tematu.

Nasi laureaci:1 miejsce - Patryk II c, 3 miejsce - Alicja II e. Wyróżnienie - Piotr II a. Nominowani: Maria - II f, Aleksandra - II e, Patryk - II c.

Gratulujemy pomysłów, wspaniałych ujęć i życzymy kolejnych grupowych sukcesów.

Gratulujemy!!!

Magdalena M.  kl. III d (gimnazjum) zdobyła 1 miejsce w kategorii 14-16 lat w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Barwy dzieciństwa - sen o wolności", Nadarzyn 2018. Jej malarska kompozycja to nietypowy portret Marszałka Józefa Piłsudskiego na tle napisu "Wolność".

Symbolika pracy opartej na skomplikowanej sieci linii tworzących siatkę, nawiązuje do 100 letniej niezwykle burzliwej historii Polski.

Gratulujemy Magdzie i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.

Gratulujemy!

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Coś mojego"  Lubliniec 2018 nagrodę otrzymała Alicja uczennica klasy III ( kategoria szkoła podstawowa) SP 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim.

Na konkurs nadesłano około 3000 kompozycji malarskich, których tematem były indywidualne opracowania wizji rzeczy, miejsc, czy ulubionych postaci.

Alicja wykonała skomplikowaną pracę plastyczną na papierze wodnym, wykorzystując różnorodne środki wyrazu, począwszy od pasteli, ecolin i promarkerów. Nawarstwienie technik uczyniło prace interesującą, o walorach artystycznych i z tzw. 3D głębią w obrazie.

Gratulujemy Alicji niewątpliwego sukcesu i życzymy kolejnych udanych prac malarskich.