...będziemy promować ideę wolontariatu

W środę 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole przez cały tydzień będziemy promować ideę wolontariatu. Pani pedagog oraz wolontariusze z gimnazjum przeprowadzą warsztaty dla klas młodszych. Zostanie zorganizowany szkolny konkurs plastyczny, pt. "Pomocna dłoń". Nasi wolontariusze włączą się również w akcję charytatywną "Tak Pomagam!" organizowaną przez Caritas Polska, polegającą na zbiórce żywności w sieciach handlowych. Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności zostaną przeznaczone na świąteczne posiłki dla rodzin potrzebujących pomocy.

Życzymy wszystkim wolontariuszom jak najwięcej zapału i radości!!!

Gratulujemy i dziękujemy...

Dziękujemy bardzo wszystkim wolontariuszom, rodzicom i całej społeczności szkolnej z dwóch budynków SP1 za wielkie zaangażowanie w akcje charytatywne "Serduszko dla Stasia" (zebrano 1205zł) i "Pomoc dla Amelki" (zebrano 1576zł).

Twój miś może zostać ratownikiem

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję "Twój miś może zostać ratownikiem". Celem akcji była zbiórka pluszaków (nowych lub tych w bardzo dobrym stanie), które zostały przekazane do komendy policji, straży pożarnej i pogotowia w Pabianicach, aby służyły dzieciom uczestniczącym lub poszkodowanym w wypadkach drogowych i pożarach.

Dziękujemy serdecznie za Wasze liczne wsparcie!

unicef

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF w którym nadal czynnie działa.
Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. /za: www.unicef.pl/

unicef

W ramach działań szkolnego wolontariatu w roku szkolnym 2016/2017 nawiązaliśmy współpracę z Domem Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi ul.Drużynowa 3/5. W potrzebie są malutkie dzieci (od pierwszych dni życia), dlatego przez kwiecień, maj, czerwiec zbieraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy np. pieluchy, kremy, chusteczki. Samorząd Uczniowski wszystkie podarowane rzeczy przekazał przedstawicielowi Domu Małego Dziecka. W zbiórce wzięło udział również nasze konstantynowskie Gimnazjum.

Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie.

zserca