W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy 2b oraz 2c brali udział w 14 Edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Naszą szkołę reprezentowała Julia Gruszczyńska z klasy 2b oraz Norbert Gertner z 2c. Ich zadaniem w ramach konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie było rozwiązanie testu i pokonanie toru przeszkód zbliżonego do tego, który pokonują kandydaci do służby w Policji. Julia i Norbert wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego oraz niebywałą sprawnością fizyczną. Koledzy i koleżanki gorącym dopingiem z trybun zagrzewali  do walki wszystkich zawodników.

30 października naszą szkołę odwiedzili bardzo roztańczeni goście.
Tego dnia klasy 0-4 miały okazję obejrzeć i zatańczyć menueta - francuski taniec ludowy, który z czasem stał się tańcem dworskim oraz charlestona -amerykański taniec towarzyski. Pokazem kończącym spotkanie z muzyką i tańcem był barwny układ taneczny, który wykonały goszczone przez nas tancerki, zatytułowany "Taniec motyli".
Spotkanie z muzyką i tańcem dostarczając wielu pozytywnych wrażeń na długo zapadnie w pamięci uczniów!

22 października klasa I a i I b uczestniczyły w warsztatach:  Była sobie sztuka, czyli odlewy gipsowe oraz Planowanie planety, czyli duże malowanie w Muzeum Sztuki  w Łodzi. Podczas warsztatu Planowanie planety uczniowie klasy I a starali się, przy pomocy dużej ilości farby, namalować nieskończony wszechświat, podejrzeć inne światy i dotknąć powierzchni zaplanowanej samodzielnie planety. Klasa I b przekonała się, że gipsowe odlewy wcale nie muszą być nudne oraz zagłębiła tajemnicę rzeźbiarskiego fachu. Efektem ich działań było wykonanie odlewu własnych dłoni. Warsztat w całości odbywał  się na ekspozycji, w kontakcie z żywymi dziełami sztuki.

Obu warsztatom towarzyszyła  wystawa ATLAS NOWOCZESNOŚCI. KOLEKCJA SZTUKI XX I XXI WIEKU.

Katarzyna Kaźmierczak, Violetta Berek

W ubiegły piątek tj. 18 października, dzieci z oddziału przedszkolnego 0b wzięły udział w warsztatach przyrodniczych w „Ekopracowni pod chmurką”. Celem tych zajęć było przede wszystkim budowanie bliskich relacji dzieci z przyrodą poprzez doświadczanie przyrody i odczuwanie jej zmysłami.

Przedszkolaki uporządkowały wiedzę na temat darów jesieni, a uzbierany w czasie  jesiennych spacerów materiał przyrodniczy zamknęły w słoiku tworząc piękną i barwną kompozycję, którą zabrały do domu.

...dzieci ubijały masło i upiekły chałkę.

W związku z przypadającym w 2019 r. stuleciem istnienia województwa łódzkiego uczniowie klas I – III naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przybliżających tradycje kulinarne Łodzi.

Podczas zajęć zatytułowanych „Chałka czy żulik” dzieci ubijały masło i upiekły chałkę. W oczekiwaniu na wypieki miały okazję poznać wiele słów i wyrażeń używanych w naszym wielokulturowym regionie.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów...

Dnia 14 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia dzieci z klas pierwszych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Łukasz Napieralski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Jadwiga Czekajewska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych. Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły Artura Śnieguckiego, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klas I a, I b i I c przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne  oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszaków. Ślubowanie złożone na sztandar szkoły i pasowanie symbolicznym ołówkiem przez Pana Dyrektora oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do naszej szkoły. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy a także upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i radości ze zdobywanej wiedzy.

Zobacz film w szkolnej filmotece!!!

Violetta Berek, Katarzyna Smyk, Agnieszka Bogusz