Podczas uroczystego apelu...

Już 8 listopada rozpoczęliśmy świętowanie kolejnej rocznicy Niepodległości Polski. Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy III b przedstawili swoim kolegom najważniejsze wydarzenia z czasów zaborów i I wojny światowej, zaprezentowali też osobę marszałka Józefa Piłsudskiego.

Publiczność z wielką uwagą wysłuchała opowieści o trudnej historii naszego kraju, którą snuli trzecioklasiści, odwołując się do licznych obrazów i żarliwie śpiewając pieśni legionowe. Do występu dołączyli także najmłodsi z oddziału przedszkolnego, recytując z Nadią wiesz o Barwach Narodowych. Organizatorzy wręczyli każdej klasie „Historyczną grę planszową”, której tematyka nawiązywała do zaborów, a punktem kulminacyjnym był taniec radości w związku z datą 11 listopada 1918 roku.

Zwieńczeniem dzisiejszej szkolnej uroczystości było wspólne wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego” punktualnie o godzinie 11.11.