Gratuluję!

W miesiącu październiku obchodzimy Tydzień Kodowania. Wśród ok. 10 tys. wydarzeń, głównie w Europie, znalazł się nasz szkolny projekt "Programowanie z gimbazą". Na początek odwiedziliśmy klasę IV a.

Ósemka uczennic i uczniów III klas gimnazjum przygotowała przegląd nowoczesnych form nauki programowania i ruszyła z tym projektem do swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej. Zajęcia składają się z wykładu i części praktycznej. Wszystko w formie takiej jak uczniowie cenią sobie najbardziej - uśmiech i zaangażowanie.

Nikola Maciejewska zaprojektowała w Scratch grę fabularną, która w formię i treści wszystkim przypadła do gustu. Kuba Ochal i Damian Grzelewski pokazali w Pocket Code programowanie urządzeń mobilnych. Każdy chciał to zrozumieć i pograć. Piotrek Miller, Maks Matusiak i Leon Wodzicki zaprezentowali istotę programowania czyli algorytm programu. Treść jest trudna ale forma zachęcająca. W sumie wszyscy świetnie bawili się. Szymon Marszałek i Kuba Żaczek zaprezentowali kodowaną wersję bajki W. Disneya o siostrach Annie i Elsie. Uczniowie musieli kodować magiczny i piękny świat lodu.

Uczniowie zaprezentowali doskonałe umiejętności programistyczne. Ale co istotniejsze, nie mniejsze pedagogiczne i wychowawcze!

Projekt będzie trwał cały rok szkolny. Oczekujcie nas w kolejnych klasach!