Dożynki Miejskie 2021 już za nami, ale pozostały wspaniałe zdjęcia i dokumenty dotyczące udziału naszych uczniów w święcie miasta nawiązującym do dziedzictwa kultury. Wspaniałe stroje i uczestnicy obchodów Święta Plonów w kolorowych kostiumach z motywami sieradzkiego kroju i haftu. Tyle radości i słońca tego dnia!. Dziękujemy wszystkim za udział w Dożynkach i kultywowanie tradycji ludowych w społecznościach lokalnych Wiktorii, Oliwii, Oli, Faustynce, Gabrysi, Wiktorowi i Krzysiowi oraz ich rodzicom za wyjątkowe zaangażowanie. Dziękujemy również p. Lenie Posiadła dyrektor MOK i p. Annie Walczak dyrektor MBP w Konstantynowie Łódzkim za zaproszenie i gościnę. 

W pierwszą niedzielę września kościół pw. Narodzenia NMP wypełnił zapach chleba i wyjątkowo uroczysta atmosfera. Konstantynowscy rolnicy podziękowali za tegoroczne zbiory zbóż, warzyw, owoców i miodów. Święto Plonów 2021 połączone było z obchodami święta patronki parafii, więc zgromadziło również wielu gości z okolic naszego miasta.

Zgodnie z tradycją w kościele pw. Narodzenia NMP odbyła się dziękczynna Msza święta, Przybyły na nią gospodynie w tradycyjnych ludowych strojach, by na ręce duchownych i włodarzy miasta przekazać okazałe wieńce wyplecione z kłosów zbóż oraz bochny chleba wypieczone z tegorocznej mąki. 

Uroczyste podsumowanie tegorocznego trudu rolników, sadowników, ogrodników, hodowców i pszczelarzy dopełnił krótki koncert Ludowego Zespołu Niesięcin, który po dożynkowej uroczystości, wykonał na skwerze pl. Kościuszki kilka tradycyjnych utworów ludowych. Były też spontaniczne tańce! Goście oczywiście częstowani byli chlebem, smalcem, miodem i kotletami, które są dumą gospodyń z Niesięcina.

(Informacja za portal Urząd Miasta Konstantynowa Łódzkiego)