Tegoroczne obchody 3 Maja były wyjątkowo radosne. Po dwóch latach restrykcji związanych z pandemią mogliśmy świętować ten dzień bez maseczek i nie musieliśmy trzymać dystansu. Dopisała też pogoda. I oczywiście  mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dalsza część obchodów odbyła się na placu Kościuszki. Wzięli w nich udział m.in. burmistrz Robert Jakubowski, Łukasz Napieralski, zastępca burmistrza, Przewodnicząca Rady Miasta Jadwiga Czekajewska, radni Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim, posłowie Marek Matuszewski i Piotr Polak, radny powiatowy Andrzej Owczarek (w imieniu Krzysztofa Habury, starosty powiatu pabianickiego) dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi p.Artur Śniegucki i zastępca dyrektora p.Małgorzata Winiarczyk oraz żołnierze z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Szczególnym momentem było wręczenie tytułów „Zasłużony dla Miasta Konstantynowa Łódzkiego”. Otrzymali go Mirosław Golis, samorządowiec i społecznik (pośmiertnie; tytuł odebrała córka Marta Golis – Gucwa) oraz wybitny śpiewak operowy i musicalowy Zbigniew Macias, który zaśpiewał dla zgromadzonych na uroczystości osób......Tancerze z „Harnama” porwali do tańca konstantynowian, a na zakończenie był wspólny "polonez", po którym czekała na wszystkich pyszna niespodzianka.
(Info za portal miasta Konstantynów Ł.)