Gratulujemy!

W tym roku przypada setna rocznica urodzin bohaterów jednej z lektur szkoły podstawowej. Chodzi oczywiście o "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego i Alka, Rudego i Zośkę. XXIX LO w Łodzi im. Jana Bytnara, zwane popularnie Bytnarówką zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych naszego regionu konkurs na temat lektury i życia oraz działalności Rudego, patrona placówki. Z naszej szkoły do ścisłego finału zakwalifikowała się uczennica klasy 8b, Stefania Mierzejewska, która został Laureatką I miejsca. Stefania musiała wykazać się bardzo dużą wiedzą na temat lektury i życia bohaterów a także przygotować i wygłosić referat na temat: "Czego mogą nauczyć nas współcześnie bohaterowie Kamińskiego" oraz odpowiedzieć na trzy wylosowane przez siebie pytania.

Gratulujemy wielkiego sukcesu i dziękujemy za to, że tak świetnym przygotowaniem i zaangażowaniem Stefania uczciła 100-lecie narodzin IKON pokolenia KOLUMBÓW.