Uczniowie klasy 6 udali się na zajęcia do Ogrodu Botanicznego, gdzie mieli możliwość poznania najbardziej atrakcyjnych jego zakątków. Przespacerowali się po wszystkich działach obserwując przyrodę i odkrywając jej piękno. Podchodzili do okazów drzew, roślin ozdobnych, ziół, rozpoznawali je i wskazywali charakterystyczne cechy oraz zastanawiali się nad zastosowaniem w przyrodzie i życiu człowieka. Dowiedzieli się o właściwościach leczniczych wielu ziół, ale również o istnieniu roślin trujących. Poznali rośliny o interesującym wyglądzie, budowie i innych właściwościach np. zapachu. Rozstrzygali problem dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę i czemu liście zmieniają barwę jesienią. Wspinali  się po skałach w alpinarium i szukali dróg wyjścia z zielonego labiryntu. Odwiedzili skansen, gdzie poznali wiejską zabudowę. Zajęcia były dla uczniów niezwykle atrakcyjne, cieszyły się dużym zainteresowaniem i uwagą.