W miesiącu wrześniu siódmoklasiści rozpoczęli przygodę z językiem niemieckim. Nauczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych a wędrując „palcem po mapie” przenieśli się do krajów niemieckiego obszaru językowego i poznali ich kulturę oraz tradycję. Uczniowie już wiedzą, że jednym z najważniejszych miejsc w Berlinie jest Brama Brandenburska, że jeśli ktoś „chodzi jak w szwajcarskim zegarku” to znaczy, że jest niezawodny i, że austriackim „królem deserów” jest tort Sachera. A jak taki król smakuje? O tym mogliśmy się sami przekonać, dzięki Julce, która postanowiła poczęstować nas tym czekoladowym smakołykiem. Było pysznie i miło. Vielen Dank Julka.

Swoje skojarzenia z krajami niemieckojęzycznymi uczniowie przenieśli na plakaty, które teraz zdobią nasz szkolny korytarz i zachęcają do odwiedzenia naszych zachodnich sąsiadów.