W dniu 13 września  2021 r. w ramach klasowego projektu „Zwiedzaj Polskę” III a i III b pojechały na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie mieli  szansę poczuć atmosferę stolicy, spacerując po Starym Mieście, zwiedzając Plac Zamkowy, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Warszawskiej Syrenki, pomnik Małego Powstańca, mury obronne.

Udało im się również przejść trasę "Piłkarskie emocje" w miejscu pozytywnej energii jakim jest stadion PGE Narodowy. Zwiedzili najważniejsze i robiące największe wrażenie zakamarki stadionu. Zajrzeli na trybuny dolne, do strefy zawodniczej, szatni polskiej reprezentacji, pomieszczenia odnowy biologicznej. Byli także w sali kinowej, gdzie odbywają się konferencje polskiej drużyny, centrum prasowym, czyli miejscu pracy dziennikarzy. Mieli okazję zobaczyć jak  zmienia się nawierzchnię płyty boiska.  W trakcie wycieczki również przyglądali się  próbie kompanii reprezentacyjnych Wojska Polskiego przed oficjalnymi uroczystościami  przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

 Przed nimi zwiedzanie Poznania i Torunia.