W dniu 18 października  klasy IIa  i IIb pojechały do Łodzi do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, w której mieści się też Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej oraz zajęciach biblioterapeutycznych.

Lekcja w Muzeum nosiła tytuł „W dawnej szkole”. Podczas niej uczniowie odbyli niezwykłą podróż w czasie. Zasiadając w starych szkolnych ławkach, oglądając ówczesne podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, pomoce dydaktyczne dowiedzieli się, jak wyglądała nauka w szkole za czasów ich dziadków i pradziadków. Mieli również okazję spróbować niezwykle trudnej sztuki kaligrafii, pisząc piórami gęsimi oraz ze stalówką. Duże emocje wśród dzieci wywołały kary stosowane w ówczesnej szkole. 

Z kolei w czytelni PBW odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne „Lubię siebie, lubię Ciebie”. Dzieci wysłuchały bajki „Ryś Rysio” Renaty Piątkowskiej, która stała się punktem wyjścia do rozmowy oraz ćwiczeń. Celem tych zajęć było zachęcenie uczniów do samoakceptacji, szukania mocnych stron u siebie i innych oraz rozwijanie poczucia własnej wartości.