Klasa VIIbj w październiku zakończyła omawianie jednej z najtrudniejszych lektur w klasach 7-8 szkoły podstawowej. Najtrudniejsza może tak, ale na pewno nie nudna. w ramach projektu realizowanego na lekcjach języka polskiego młodzież przygotowała zamiast klasycznych charakterystyk strony Facebookowe  bohaterów Sienkiewiczowskich. Profile, znajomi, ważne wydarzenia, komentarze i posty pozwoliły w nowatorski sposób spojrzeć na postacie powieści historycznej. Na jednej z lekcji oglądaliśmy i czytaliśmy projekty. Były komentarze i polubienia. O trudnym temacie męczeństwa chrześcijan opowiedzieliśmy podczas lekcji czytelniczej. Uczniowie przygotowali fragmenty poświęcone temu tematowi i w uroczysty sposób je odczytywali. Zwieńczeniem pracy nad powieścią historyczną była "Uczta u Nerona". Odegrana została scena uczty, wzbogacona o recytację wiersza przez Nerona, wygłoszenie sentencji przez Senekę. pokaz zapaśników i tańca westalek. Na tę wyjątkową lekcję przybyła pani dr Agnieszka Janiak-Staszek z Publicznej Biblioteki Miejskiej w Konstantynowie z opowieściami o życiu Henryka Sienkiewicza oraz pani dr Adriana Grzelak-Krzymianowska z Filologii Klasycznej UŁ. Pani doktor opowiadała o czasach Nerona i życiu w Rzymie. Klasa VIIbj udowodniła swoją pracą i zaangażowaniem, że nawet to, co trudne może inspirować i dawać satysfakcję.