„Już przed laty okrzyknięto

W listopadzie ważne święto

11-sty dzień miesiąca

Niesie z sobą mnóstwo słońca

Bo to bardzo ważna data

I dla Polski i dla świata.”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W szkole uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada  klasa III b przygotowała uroczysty występ dla wszystkich klas z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie inscenizując dzieje naszego kraju, oddali  szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Z wielką dumą zabrzmiały również słowa tak bardzo wymowne: "Kto ty jesteś? Polak mały".  Młodzi widzowie dowiedzieli  się również  czym jest niepodległość i czym jest jej brak. Krótki rys historyczny pomógł zrozumieć jak ważna jest państwowość naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 

Katarzyna Kaźmierczak