Uczniowie z klasy II c i II d brali udział w niezwykłych lekcjach i w niezwykłej klasie. Zajęcia odbywały się w sali zaaranżowanej dawnymi sprzętami szkolnymi takimi jak stare ławki, tablica, pomoce szkolne. Nasi uczniowie choć przez chwilę mogli się poczuć jak ich dziadkowie. W trakcie zajęć zapoznali się z trudną sztuką pisania gęsimi piórami i zwykłymi piórami ze stalówką. Wzorem średniowiecznych mnichów uczyli się kopiować i pięknie malować inicjały oraz czytali z podręczników naszych babć. Niektórzy uczniowie „doświadczyli” nawet na własnej skórze kar jakie stosowano wobec niesfornych uczniów. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla dzieci i nauczycieli były zajęcia prowadzone metodą Zentangle. Wizytę w bibliotece pedagogicznej zakończyły zajęcia biblioterapeutyczne podczas których szukaliśmy mocnych stron u siebie i innych. Zrelaksowani i pełni poczucia własnej wartości wróciliśmy do szkoły.