W poniedziałek 25 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy III a i III b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Pierwszym punktem  tej wizyty  był  spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Następnie zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz,  „Fontannę  ze złotymi żabkami „ , kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. , Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Przechadzaliśmy się  również Bulwarem Filadelfijskim ciągnącym się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.  Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia  toruńskich pierników i pamiątek.

Dodatkową atrakcją pobytu w Toruniu były warsztaty  w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to 500 lat temu. Poznaliśmy również pachnące przyprawy korzenne pochodzące z całego świata, które „kiedyś były na wagę złota”.

 

Czas spędzony w stolicy Kopernika dostarczył naszym uczniom mnóstwo pozytywnych przeżyć, radości i zabawy. Wiadomości zdobyte w tak atrakcyjny sposób, jakim są niewątpliwie wycieczki pozostają na dłużej w pamięci. Ktoś kiedyś powiedział, że „Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżują czytają tylko jedną stronę”. Podróżujmy, więc, bo na każdej stronie czeka na nas coś nowego, coś, co pozytywnie wpłynie na nasz  wszechstronny rozwój, a przecież o to nam chodzi. .