W piątek 30 maja klasy czwarte pod opieką wychowawców były na rajdzie pieszym Doliną Neru. Uczniowie mimo niesprzyjającej aury przeszli 15 km piękną i malowniczą trasą, poznając uroki okolic Konstantynowa Łódzkiego. Trasa wiodła przez Osiedle Literatów, nad stawy, później wzdłuż Neru do GOŚ-u, przez las do wsi Gorzew, następnie przez Okołowice i Florentynów wróciliśmy nad stawy, a stamtąd do szkoły. Było to ogromne wyzwanie, ale i wielka przygoda dla naszych uczniów. W poniedziałek natomiast odkrywaliśmy walory naszego regionu. Odwiedziliśmy Dolinę Skrzatów, gdzie dowiedzieliśmy się wiele na tema kultury, języka i mitologii słowiańskiej i wzięliśmy udział w warsztatach motankowych. Po 2 godzinach nietypowej lekcji historii i polskiego relaksowaliśmy się w nowo otwartych Termach Poddębice. Maraton atrakcji zakończyliśmy w Dniu Dziecka wyjściem do Teatru Arlekin na sztukę "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Z okazji wielkiego święta dzieci uczestniczyliśmy we wspólnej sesji fotograficznej z aktorami i lalkami Jacka i Placka.