„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Po śniadaniu dzieci z oddziału OB wzięły udział w ogólnopolskim #WYZWANIU Z OKAZJI DNIA PRZEDSZKOLAKA, które polegało na stworzeniu wspólnego drzewa ozdobionego wcześniej odrysowanymi i wyciętymi dłońmi dzieci. Spędziliśmy też miłe popołudnie w towarzystwie alpak, które odwiedziły naszą szkołę. Dzieci dostały na koniec dnia pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

Martyna Wróblewska  Izabela Pawlaczyk