W poniedziałek 19 września  klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Mini zoo w Dobroniu  – Dobronianki.  W tym urokliwym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku, uczniowie mieli  okazję  poznawać świat zwierząt w bardzo atrakcyjny sposób. Część zwierząt chodziła wolno po terenie obiektu, inne zaś miały swoje ogrodzone wybiegi. Wśród nich spotkać można było: czarne łabędzie, kaczki, kangury, skunksy, króliki, alpaki, kozy, barany, kuce szetlandzkie, żurawia i wiele innych. Każdy miał możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami a także ich nakarmienia pyszną marchewką. Czasem trzeba było napominać dzieci kilka razy, by móc ruszyć dalej. Ale nie ma się co dziwić – zwierzęta były tak urocze, emanowały takim spokojem, że chciało się im przypatrywać, choćby cały dzień! Widać, że w Dobroniance dobrze im się żyje – ale komu by się nie żyło, gdyby bez przerwy dokarmiano i głaskano.

Całość naszego wyjazdu, dopełniło zorganizowane dla uczniów ognisko. Mogliśmy się przy nim rozgrzać oraz upiec pyszne kiełbaski.  Z pewnością, ta wycieczka zapadnie na długo w naszej pamięci!