Ponad wiek niewoli, trzej zaborcy rozrywający polską ziemię i walka narodu o niepodległość przypieczętowana wreszcie sukcesem. 11 listopada 1918 roku wraz z zakończeniem pierwszej wojny światowej na mapę Europy powróciła Polska, a Polacy odzyskali swój Dom. 

W tym roku akademię przygotowały klasy VIII a i VIII b oraz harcerze z klas VI- VIII wg scenariusza napisanego specjalnie na tę okazję. Podczas uroczystości zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. 

 Prezentowane treści przeplatane były, wykonywanymi przez uczniów z chóru szkolnego, pieśniami patriotycznymi, co z pewnością przyczyniło się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem. Oprawę plastyczną i dekoracje przygotowały dzieci i młodzież z kółka plastycznego i sekcji dekoracyjnej. Zdjęcia, film z uroczystości oraz nagłośnienie są również efektem pracy naszych niezawodnych uczniów wspomaganych i prowadzonych przez nauczycielki muzyki i plastyki. 

Podczas apelu zaprezentowano zakupiony sztandar szkoły, dowiedzieliśmy się którzy uczniowie z honorem i godnością będą wchodzić w skład pocztu sztandarowego. 

Dziękujemy Pani Wiesławie Przybyło- Cieślik, Pani Iwonie Starkowskiej i Pani Małgorzacie Funkowicz- Kracie, wszystkim nauczycielom nas wspierającym, uczniom, harcerzom, druhnom oraz Dyrekcji naszej szkoły za organizację wspaniałego i uroczystego apelu z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości.