W piątek 18.11.2022 r. uczniowie z klas I-III obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. W przygotowaniu tego dnia włączyli się uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego. Wstępem do spotkania było wysłuchanie bajki pt. „Królestwo życzliwości, czyli  krótka bajka o tym, ja powinno być”. Dzieci zastanawiały się gdzie lepiej byłoby żyć: w bajkowym Królestwie Życzliwości czy Nieżyczliwości. Wyjaśniliśmy, co to znaczy być życzliwym, zachęcaliśmy do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Korzystając z tej wiedzy, stworzyliśmy Drzewa Życzliwych Słów, które każda  klas  umieściła w swojej sali lekcyjnej. Mają one przypominać, jak ważne jest pozytywne nastawienie do świata i ludzi.

Niech na Dzień Życzliwości dużo uśmiechu i radości w Waszych sercach gości!

Wychowawcy świetlicy

 

Agnieszka Kapuścińska i Joanna Tarała