W ostatni poniedziałek, 21 listopada uczniowie klasy 8bj wybrali się na Uniwersytet Łódzki na Wydział Filologiczny, by realizować jeden z priorytetów MEN. Jest nim nauczanie języka łacińskiego w szkołach w roku 2022/23. Wydaje się to niemożliwe w szkole podstawowej, a jednak udało się. Dzięki zaproszeniu Koła Młodych Klasyków i pani dr Adriany Grzelak-Krzymianowskiej uczniowie naszej klasy dwujęzycznej mieli okazję poznać choć trochę ten wyjątkowy język. Studenci przygotowali lekcję opartą na Mitologii, "Quo vadis" i elementach historii starożytnej oraz sentencjach łacińskich. Wszystko miało formę quizów, zagadek i zabaw, tak by pobudzić myślenie, wydobyć wiedzę i zachęcić do twórczego działania. Na zakończenie lekcji łaciny i kultury antycznej dzięki Art-Akcji odbyły się warsztaty zdobienia toreb sentencjami łacińskimi.

Gratias Tibi Magistra et studens.